Hogyan válassz fürdőkádat? 5 hasznos tipp a fürdőkád választáshoz!
Hogyan válassz fürdőkádat?
5 hasznos tipp a tökéletes fürdőkádhoz !
Senki nem úgy vesz fürdőkádat, hogy semmi tapasztalta nincs kád ügyben, hiszen mire fürdőkádat veszel már sok fürdőkádban ültél. Nagyon fontos, hogy tudd mit vársz el egy kádtól! Órákig olvasok a kádban?
Játszol benne a gyerekkel? Nem is szeretsz fürdeni?
Fontos hogy tudd ezekre a választ, amikor kádat választasz.
De van valami ami még fontosabb!
Kattints a Tovább gombra a folytatáshoz!
Hogyan válassz fürdőkádat?
5 hasznos tipp a tökéletes fürdőkádhoz !
Senki nem úgy vesz fürdőkádat, hogy semmi tapasztalta nincs kád ügyben, hiszen mire fürdőkádat veszel már sok fürdőkádban ültél. Nagyon fontos, hogy tudd mit vársz el egy kádtól! Órákig olvasok a kádban?
Játszol benne a gyerekkel? Nem is szeretsz fürdeni?
Fontos hogy tudd ezekre a választ, amikor kádat választasz.
De még mielőtt bármit csinálsz, a leges legfontosabb első dolog amit tudnod kell:
Mekkora hely van a fürdőkádnak?
1., A méret a lényeg!
A legfontosabb, hogy tudd mekkora helyed van egy kádnak. Hiába szeretnél egy kétszemélyes medencét ha csak egy ülőkádnyi helyed van. Ha megvan a hely mérete ahova a kádat szeretnéd, akkor már tudod miből lehet válogatni.
2., A kád forma kiválasztása
Ha megvan a méret, jöhet a forma. Lássuk miből lehet választani. A kádakat az alakjuk szerint a következő kategóriákba soroljuk:
-
Egyenes kád
-
Sarokkád
-
Aszimmetrikus kád
-
Szabadon álló kád
A hely kihasználása szempontjából a legjobb választás általában az egyenes kád.
Vannak bizonyos esetek amikor egy asszimetrikus kád is segít a helykihasználásban.
A sarokkádaknak van a legnagyobb helyigényük. A szabadonálló kádaknak is kell hely, de közel se annyi mint amennyit hisznek az emberek.
A sarokkád , aszimmetrikus kád és sima kád között az alapvető különbség a szélessége. A sima kádtól mindkettő szélesebb tágasabb, persze víz is több kell bele.
Ha megvan a forma és a méret, el kell dönteni, hogy beépítsük vagy alőlapokat vegyünk hozzá?
3.,Beépítés, vagy előlap?
Sokszor kérdés, hogy a kiválasztott kád hogy legyen beépítve?
A javaslatom minden esetben az, ha a kádnak nincs gépészete, teheát NEM hidromasszázs kádról beszélünk, akkor minden esetben azt javaslom építsék be. A beépített kád jóval stabilabb mint az előlapos. Az előlapok tapasztalatok alapján a mozgástól, használattól törnek, deformálódnak. Azt már csak zárójelben jelzem, hogy a csempézett kád oldal sokkal szebb mint egy műanyag előlap. A szakszerű beépítés növeli a kár élettartalmát, ezért érdemes szakemberre bízni.
A hidromasszázs kádaknál a gépészetnek hozzáférhetőnek kell lennie, így ebben az esetben az előlap a jó megoldás.
4., Mikor vegyünk kádat? Vigyázat, ez megint a méretről szól!
A kádat megvenni ráérsz a csempével együtt viszont jóval hamarabb el kell döntened pontosan melyik kádat szeretnéd. Ezt már tudnod kell, amikor a vizes a falban vezeti a csöveket. A kádak csaptelep elhelyezése nagyon különböző. A kád gyártók a műszaki rajzokon jelölik, hogy hova ajánlják a kádtöltő csaptelepek elhelyezését. A kádak pereme dizájntól függően eltérő lehet, agy ha nem jó helyre teszi a vizes a csaptelep kiállásokat, akkor a víz a kád helyett könnyen a peremre folyhat. Fontos hogy jó helyen legyen a csap kiállása.
5., Mindent a tökéletes fürdés élményért.
Szeretsz fürdeni?
A komfortot növelheti ha a kádakhoz különböző kiegészítőket veszünk, például fejtámlát vagy kapaszkodót. Ha zuhanyzásra is használjuk a kádat, hasznos kiegészítő a kárparaván ami útját állja a fröccsenő víznek. Ezeket érdemes mihamarabb eldönteni. Ha automata le és túlfolyót választasz érdemes a kád oldalán szerelőnyílást kialakítani, ahonnan szerelhető a lefolyó, ha szükséges. Ha a kád szélén szeretnél pakolni vagy olyan kádat kell választanod aminek a széle erre alkalmas, vagy ha a hely engedi, érdemes csempézett padkákat esetleg falfülkét kialakítani.
Ha tetszettek a tippek, oszd meg másokkal is!
Az építkezéshez, felújításhoz, sok sikert, kitartást kívánunk!