Még néhány apróság a metro csempéről
Még néhány apróság a metró csempéről.
Nem kell már győzködnöm senkit hogy mennyire klassz dolog a metro csempe. Nagyon népszerű lett szerencsére. Most kitérek néhány apróságra mi időrőli dőre előkerül ha a metro csempe a téma.
Azt gondolhatnád, unalmas már mindenhol ugyan az van. Az a helyzet hogy egyáltalán nem! Mivel a metro csempéből is van már sokféle, és nem rendszerben árulják, mint a legtöbb fürdőszobacsempét ezért igen változatos módon használjátok őket. Nagyon népszerűek a cementlap –metro csempe kombinációk. A cementlapok pedig olyan hihetetlen szín és mintavariációban elérhetők, hogy nincs 2 egyforma fürdő velük. A következő képeket mind az ügyfeleinktől kaptam, nézd meg mások hogy csinálják.
Az abszolút klasszikus famintás padló is nyerő a metro csempéhez, de most egy ügyfelem éppen mozaikot választ hozzá.
Viszonylag újak, illetve most kezdenek elterjedni a különböző geometrikus, és érdekes formájú csempék, járólapok, ezeket is előszeretettel kombinálják a jól ismert metro csempével. Ez után biztosan több hatszögletű, rombusz alakú és piskóta alakú járólappal találkozhatsz.
De magához a metro csempéhez is egyre többféle dekort gyártanak, így a klasszikus metro csempét a falon is igen változatossá lehet tenni.
Persze a különböző lezáró elemek,és sarokelemek teszik teljessé a az elemválasztékot. Ezek segítségével, szépen igényesen meg lehet oldani a pozitív sarkok burkolását illetve a felső sorok lezárását.
Na ezekről a kiegészítő elemekről szoktam a legtöbb kérdést kapni.
Sokszor kérdezitek, hogy a negatív sarkokat hogy vágják össze a burkolók? Ebben semmi bonyolult nincs, a csatolt képeken megpróbáltam csinálni néhány képet. A sarkokat ugyan úgy kihúzzák szikikonnal, mint bármelyik másik csempénél.
A pozitív sarkok izgalmasabbak, oda lehet kapni a feles sarokelemeket. Ezek olyan lapok, amik fele akkorák, mint a metro csempe, és minden oldala fózolt. Ezzel a sarkokat szépen meg lehet csinálni.
Én többször említettem, hogy nem vagyok élvédőpárti, próbáltam, olyan képet is csinálni ahol az élvédő nélküli sarokmegoldások látszanak.
Gyakori kérdés még hogy a metrócsempe fózolt része hogy néznek ki, ha mondjuk a zuhanykabin egyenes részével találkozik, vagy a csapoknál, vagy a vécétartály nyomólapjánál. Nyilván a fózolásoknál keletkeznek kisebb mélyedések, nem tudnak teljesen síkban találkozni, felfeküdni egymásra a felületek, de szerintem ez egyáltalán nem zavaró. Remélem a képen is látszik!
Remélem segítettek a képek! Ha kérdésed van : info@csempehegyek.hu